Dhampýrka - Angela Juliette Lawson

30. srpna 2012 v 9:19 |  Profily
Jméno: Angela Juliette Lawson
Rasa: dhampýrka
Věk: 17 (narozeniny 15.4)

Popis: Má takovou střední barvu pleti, celkem jemnou a docela nedotčenou. Její oči jsou oříškově hnědé a velké, a často v nich hrají veselé jiskřičky, patřící neoddělitelně k dívčinému veselému úsměvu, který téměř stále brázdí její tvář a dává tak plným rtům jejich účel. Má středně velký nos, který je docela kulatý a obecně její obličej působí maličko "andělíčkovským" dojmem. Co vás ale na ní nejvíce upoutá, jsou po ramena dlouhé, téměř nepřirozeně rudé vlasy. Ta barva je skutečně přírodní, Angela ji má dost nejspíš po otci, jelikož její matka byla nenápadná hnědovláska. Vlasy má rovné, nikdy nepotřebovala používat žehličku, drží jí tak od přírody. Co se oblékání týká, nejraději nosi opravdu hodně krátké kraťasy a k nim různá tílka, trička, případně košile. V zimě pak dává přednost jeanům. Co se bot týká, dává přednost "sockám", případně balerínám. Na podpatcích nikdy moc nechodila, maximálně při slavnostních příležitostech. To stejné platí většinou pro sukně nebo šaty, ačkoliv jich v šatníku několik má. Dokáže se ale obléci i více "sportovněji/pohodlněji" a to hlavně v rámci tréninku. I tak ale ve všem, ostatně jako většina dhampýrek, vypadá docela přitažlivě, jelikož má její tělo velmi ženské křivky. Na vnější straně kotníku pravé nohy má vytetovanou smrt s kosou, pro ni to značí určitou nevyhnutelnost všeho kolem. Jinak na dívce ale nic moc speciálního už není, tedy alespoň co se vzhledu týká.

Povaha: Je to takový blázínek. Svým způsobem a v některých situacích, abychom to upřesnili. Je hodně drzá a hubatá, ale taky věrná a upřímná kamarádka. Co se svého budoucího povolání týká, bývá někdy ale naopak až moc zodpovědná, jelikož se k smrti děsí toho, že by skončila jako její matka. Prakticky se rozhodla pro povolání Strážkyně proto, že má možná až panickou hrůzu ze Strigojů(má k tomu své důvody) a považuje je za něco tak špatného, že to snad ani nemohlo být stvořeno. A chce se toho věčného strachu zbavit a naučit se své největší noční můry zabíjet. Také by si přála dělat Strážkyni právě svému otci, který sice není Královský, ale podle matky to byl jeden z výše postavených Morojů. Možná doufá, že se jí tak vynahradí roky bez otcovské lásky... což nás přivádí k jedné její vlastnosti, na jejíž změně tvrdě pracuje. A tou je důvěřivost a možná až naivita. Těm, co jí jsou blízcí, nějak se dostanou do jejího srdce, prostě bezmezně věří. Tolik asi k základním povahovým rysům. Možná ještě ale dodám, že je docela...výbušná. A ačkoliv Strigoje vážně nemá ráda, líbí se jí kluci právě takového "temného" typu.

Zájmy: Na dhampýrku je to možná neobvyklé, ale moc hezky kreslí a maluje. Taky ráda čte, ať už naučnou literaturu, nebo jen pro relax. Zbožňuje hudbu, přesněji tvrdšího zrna. Rock, Hardrock, Metal, Punk... a tak podobně. Ráda a docela pěkně také tancuje. Nejedna její "kamarádka" (ve špatném slova smyslu) si z ní dělala legraci, že by se spíš mohla živit někde u tyče.

Životopis: Jak určitě víte, existují takové komunity, kde žije více dhampýrských svobodných matek najednou. Ano, přesně ty, které mají tak špatnou pověst, ale i tak odtud spousta dhampýrů a dhampýrek pochází. No a právě v jedné z těchto komunit se narodila i Angela. Její maminka byla, jak to říci, docela v kurzu, mezi Moroji, co se sem přicházeli bavit, a to hlavně proto, že ať už jí bylo kolik jí bylo, pořád působila mladě, nevinně a hezky, s těma velkýma oříškovýma očima, co pak zdědila i Ange. Pokud bychom chtěli vědět, jak se na to místo její matka dostala, museli bychom ještě dál do minulosti. Na škole se totiž Angelina matka zamilovala do jednoho ze studentů, do krásného rudovlasého Moroje, jak popisuje. A protože s ním čekala dítě, nedokončila ani školu a začala se živit tím, čím většina dhampýrek, aby vůbec své dítě, svou malou Andělku, uživila. Angela si nikdy úplně nepřestala vyčítat, že se pravděpodobně jen kvůli ní z její matky stala časem krvavá děvka, a přísahala si, že jí se tohle nikdy, nikdy nestane. Žila spolu s máti a s třemi "tetami",z nichž jedna měla také dceru, v malém domečku, kde ty čtyři dhampýrky i vykonávaly svoje zaměstnání. Ačkoliv opovrženíhodný, byl jejich život docela klidný. Za maminkou i za tetou dokonce přicházeli tatínkové někdy na "návštěvu", jen děti to nesměly vidět. A tak Angela, se svou tehdejší jedinou kamarádkou a vrstevnicí, Aliston, sedávaly za zavřenými dveřmi a snažily se zakrytým otvorem na klíč alespoň maličko zahlédnout své otce. Nikdy se jim to ale nepodařilo, stejně jako nikdy neviděly jiné zákazníky svých maminek. Jen obvykle vídávaly ony dhampýrky, jak ještě po odchodu rozmazlených Morojů, co si sem přišli za zábavou, pociťují účinky upířího kousnutí. A to se nezměnilo ani toho dne před sedmi lety, kdy nakonec, po dlouhém, dlouhém čekání za dveřmi, k dívkám přišla jedna "teta", měla slzy v očích a třásla se jako osika. Tehdy Angelinu i Alistoninu maminku totiž poctili svou návštěvou Strigojové. Angela tehdy začala mít z těch tvorů strach. Nevěděla, kolik jich bylo, zato věděla, že Alistonina matka, a druhá z tet, byly zabity. Měsíce a měsíce se pak děsila toho, že se ti "bubáci na S", jak jim říkala, vrátí i pro její milovanou maminku. Vrátili. A tak před šesti lety, v den dívčiných narozenin, její maminka zemřela v rukou neznámého Strigoje. Dívka pak byla poslána na Akademii, která se jí stala novým domovem. Co se stalo s tetou a s Aliston, to do dneška neví. Ale přeje si zesílit, ztratit ten hloupý strach, stát se tatínkovou Strážkyní a jednou zabít vraha svojí matky...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Žanka Žanka | Web | 31. srpna 2012 v 8:58 | Reagovat

Super blog.

2 AnDy AnDy | E-mail | Web | 16. listopadu 2012 v 7:36 | Reagovat

mas to tady moc moc super a hezky a ten design prijimam VA znam a vsechny jsem je precetla jednim nadechcem upe zboznuju :))) jinak nwm presne za jak dlouho ten design bude nejak to nestiham se skolou ale pokusim se co nejdriv :)jeste ti napisu :)

3 AnDy AnDy | E-mail | Web | 17. listopadu 2012 v 14:42 | Reagovat

Jj Fakt mam rada VA .. a ten dess bude neboj  do tejdne bych ho mela mit :)) napisu ti :)

4 AnDy AnDy | E-mail | Web | 21. listopadu 2012 v 20:06 | Reagovat

ahojky chtela jsem se te zeptat jestli je nutne hazet ten dess do te hnedo cervene barvy mam dcl dobrou predtavu jak bych ten dess udelala a mam na to i fajn fotku jenom se k te fotce nehodi hnedo cervena ale svetle sediva + tmava sediva + tmava zelena ne primo zelena takova ta nwm jak ji popsat :D ta hodne tmava baheni ale takhle to mozna zni blbe ale mylsim ze by tobylo fajn .... napis mi :) poslala bych ti treba obrazek te kombinace s fotkou :))

5 AnDy AnDy | E-mail | Web | 21. listopadu 2012 v 20:33 | Reagovat

tak beru z5 zadna zelena ale sedo cerno bila atd :D:D:D bez te zelene napis mi :D dzytak ti to poslu mozna bten dess uz dnes dodelam :D

6 AnDy AnDy | E-mail | Web | 23. listopadu 2012 v 16:02 | Reagovat

Ahojky čekala jsem až s emi ozveš už ten rozvrh skoro mam stačí udělat jen menu tak jsem myslela že bych ti to poslala na mail a ty bys mi napsala jestli se ti líbí nebo ne ok ?? :)

7 AnDy AnDy | E-mail | Web | 23. listopadu 2012 v 17:11 | Reagovat

Uz to mas na mailu :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Propagace:
Chceš taky vyměnit ikonku? Napiš do reklam.