Ředitel akademie - Sebastian Dashkov

10. července 2012 v 13:51 | Rose |  Profily
Jméno: Sebastian Dashkov
Rasa: Moroj
Věk: 37let
Datum narození: 10. 8. 1975
Živel: Vzduch

Popis: Vysoký, štíhlý chlap se světlou pletí - přesný příklad Moroje. Nejvýraznější na jeho obličeji je větší nos a narůžovělé rty, které umí vypadat přísně stejně jako se smát. Chápavé zeleno-hnědé oči se schovávají pod obočím. Vlasy tmavě hnědé až černé barvy jsou tak neposedné, že už dávno vzdal pokusy o jejich úpravu. Jeho tvář je hladká jen při výjimečných situací. Strniště k němu neodmyslitelně patří. Skoro nikdo neví, že se mu od krku až po bedra táhne dlouhá, široká jizva. Získal ji, když mu bylo teprve 19let. Může být rád, že vyvázl jen s touto jizvou a nepřišel o život. Na pravém zápěstí má vytetovanou dýku hrotem směřujícím k prstům. Málokdy ho uvidíte oblečeného ve světlých barvách. Černé kalhoty, někdy i rifle a černá košile či tričko je jeho neoblíbenější oblečení.

Povaha: Má dvě rozdílné povahy a umí je střídat mrknutím oka. V jednu chvíli se směje a debatuje i se studenty a v druhou se z něj stane přísnej a nekompromisní ředitel. Má toho tolik na starosti, že se někdy zapomíná smát, ale když má chvíli klidu rád i se studenty prohodí pár slov. Vždy vše řeší spravedlivě a snaží se najít kompromis. Mezi studenty nemá své favority, kterým by nadržoval ani nikoho nepotápí. I když je pravda, že poslední dobou má radši Moroje, kteří chtějí skoncovat se stereotypem a začít používat magii v boji proti Strigojům. Má dobrá postřeh, odhad a taky umí číst v tvářích, takže ho nejde jen tak oblafnout.

Zájmy: Už jako malý kluk miloval sport, žil pro něj. Bohužel teď na to nemá dostatek času. Fůru času věnuje akademii, ale ta se stala jeho dalším koníčkem, což je jenom dobře. Jinak by přišel o rozum a naprosto zešílel. Když si přece jen čas najde je většinou unavený, takže relaxuje. Umí hrát na klavír i kytaru, ale už dlouho nenechal své hudební nadání se projevit. Rád čte. Ze všeho nejradši detektivky, které jsou tak zamotané, že na začátku neví, jaký bude konec. Posledních asi 10let se - dá se říct - pravidelně věnuje bojovému umění a rozvíjení svých schopností.

Životopis: Narodil se 10.8. v Calgary do rozvětvené rodiny Dashkov. Jeho předci pochází z Irska a vzdálené Itálie. On je však rozený Kanaďan. Vyrůstal s mladší a starší sestrou, které pro něj byly velice otravné, i když měl vlastní pokoj. Většinu života strávil na hřišti a v tělocvičně. Doma se chodil jen vyspat, najíst atd. Ve škole nevynikal, protože se neučil. Když se jeho otci podařilo ho dokopat k učení, zjistil, že ho to vlastně baví a stal se premiantem třídy. Pár let mu trvalo, než našel rovnováhu mezi učením a sportem tak, aby se mohl věnovat obojímu. Díky jednomu kamarádovi zkusil hrát šachy. Ze začátku mu to nešlo, ale když ujistil jak na to, byl v tom dobrý. Hlavně se díky tomu stal víc pozorný a naučil se všímat si lidských výrazů. Představoval si svůj život jako učitel na Oxfordu, kam se ale nepodíval, protože dostal nabídku tehdejší ředitelky učit na akademii svatého Vladimíra. Zdálo se mu to lepší než lidská škola, kde by byl ve věčném ohrožení života. Nabídku přijal a pár let učil historii. Až tady se dostal k boji. Přiměl svého přítele, který tu pracoval jako strážce akademie, aby ho učil všemu, co umí. Tak dostal dhampýrský výcvik. Když ředitelka odešla do důchodu, jmenovala Sebastiana svým nástupcem. Tak je už 4roky ředitelem svatého Vladimíra. Snaží se mladé Moroje přesvědčit, aby se věčně nestrachovali o své životy a konečně začali něco dělat. Nenutí je a přesto je na akademii několik desítek odvážlivců. Nejspíš si tímto chováním vyslouží brzkou návštěvu královny, která jako typická Morojka lpí na starých už osvědčených tradicích, ale i přesto pokračuje v tom, co započal a věří, že až tohle praskne, dokáže přesvědčit další Moroje o smyslu jeho činů. Jestli je v něčem dobrý, tak je to prosazovaní toho, co chce.

Názor: Stojí za názorem, že by Morojové měli proti Strigojům taky bojovat - ne se schovávat za své strážce - a přitom využívat svůj dar - magii. Dhampýry nebere jen jako ochránce, ale část svého druhu od které se Moroji mají ještě hodně, co učit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Propagace:
Chceš taky vyměnit ikonku? Napiš do reklam.