Vysvětlivky

11. července 2012 v 13:54 | Rose |  Informace

Alchymysti

Alchymisti jsou lidé, kteří pomáhají vampýrům udržet jejich zvláštní svět v tajnosti. Na tváři mají zlaté tetování lilie, které jsou nabity magií a Morojskou krví. Tetování jim prodlužuje život, mají díky němu vysokou iminutu, takže nikdy neonemocní a zakazuje jim mluvit o vampýrském světě. Myslí si, že Morojové i Dhampýři jsou "zlá stvoření noci". U Strigojů je to pochopitelné. Když můžou, drží se od všech tří druhů vampýrů co nejdál.

Dhampýři

Dhampýři jsou poloviční vampýři - neboli napůl lidé a napůl Morojové. Vypadají jako lidé se vším všudy.
Obvyklími rodiči Dhampýra je Moroj + Dhampýrka. Protože Morojky chtějí mít Morojské děti. Morojové obvykle Dhampýrky jenom využijí a pak je okdkopnou. V těchto případech děti často neví, kdo je jejich otec. Dhampýři nemohou mít spolu děti. Jejich geny jim to prostě nedovolují.
Většina Dhampýrů se stává staržci a chrání Moroje před Strigoji. Ženy se ve většině případech rozhodnou zůstat doma a vychovát své děti. Jen málo dhampýrek se vydá pro cestě strážkyně.
Dhampýři zdědily po Morojích zlepšené smysly a po lidech vytrvalost. Nevadí jim pobyt na slunci a nejsou ani závislí na krvi. Proto jsou ideálními strážci pro Moroje.
Už od malička je jim do hlavy "vtloukáno": "Oni mají přednost" - učí je že Morojové jsou vše. Zejména kvůli přežití jejich rasy.
Z neznámých důvodu se Dhampýrům velký oboukem vyhýbají veškerá zvířata.

Éter

Éter je zapomenutý a znovuobjevený pátý živel. Má pro něj nadání jen hrstka Morojů. Uživatel éteru se může naučit vidět aury, vcházet cizím lidem do snů, vyléčit zranění, nebo dokonce přivést mrtvého zpět k životu (nesmí být dlouho mrtvý). Ale za tyto schopnosti se krutě platí. Trpí depresemi, vidí to, co neexistuje, až se můžou totálně zbláznit. Jen proto, aby se těchto stavů temnoty z éteru zbavili, jsou ochotní stát se Strigoji.

Magická ochrana

Je "zeď" tvořená Morojskou magií - všemi 4 živly. Chrání akademie i obyčejné Morojské domy před útokem Strigojů. Ti totiž nedokážou živou magií projít, protože jsou mrtví.

Morojové

Morojové jsou živí a technicky vzato hodní vampýři. Mohou jíst lidské jídlo, ale k přežití potřebují krev. Na rozdíl od Strigojů však k pití používají tzv. dárce. Pokud se Moroj neovládne a zabije svou oběť tak, že ji vysaje veškerou krev, promění se ve Strigoje.
Když se Moroj promění ve Strigoje není už schopen používat svou magii. Jelikož magie je živá a Strigojové jsou mrtví.(proto je stříbrné kůly dokážou zabít)
Moroje poznáte podle světlé pokožky (není tak bílý jako Strigoj!) a vysokého vzrůstu.
Každý Moroj ovládat magii - jeden ze 4 základní živlů: vodu, oheň, zemi a vzduch. V období puberty začne některý živel převažovat a na ten se potom tzv. specializuje. Ostatní živly mohou ovládat na velice nízké úrovni. Nedávno byl však znovuobjeven zapomenutý pátý živel éter. Dříve se lidé domnívali, že se určitý Moroj nespecializuje na žádný živel.
Když se ocitnou na slunci je jim to nepříjemné a po delším čase se na něm cítí velice unavení, ale na rozdíl od Strigojů na něm neshoří.
I když Morojové umí a mohou bojovat po boku svých strážců, raději to nechávají na nich. Někteří se však domnívají, že by to tak nemělo být.
Morojové mají 12 královských rodin a jejich národu vládne vždy král nebo královna.

Nátlak

Nebo taky ovlivnění. V malé míře umí používat nátlak všichni Morojové, ale je to zakázané! Když se o tom dozví nějaký dospělý vampýr, jsou z toho velké problémy. Morojové, kteří mají nadání pro éter, umí nátlak používat mnohem, mnohem líp. Čím častěji ho využívají tím jsou jejich deprese horší.

Novic

Novic je Dhampýr který ještě nedokončil školu, nesložil slib přísahy Morojům a není strážcem. Jinými slovy jsou to všichni Dhampýří studenti na akademii.

Pouto

Pouto má Moroj ovládající éter se svým Stínem políbeným (viz níž).
Díky poutu muže Stínem políbený "vlézt svému Morojovi do hlavy". To znamená, že se dívá na svět jeho očima a cítit to, co on. Pouto je skvělý pomocník při chránění Moroje, ovšem je vzácné. Pouto je jednostranné - Moroj necítí svého Stínem políbeného.

Stínem políbený

Stínem políbeným se může stát kdokoliv kromě Strigoje, kdo je díky éteru přiveden zpět na svět ze světa mrtvých. Díky tomu, že už byl na "druhým břehu" může vidět duchy a má jakýsi "varovný systém" před Strigoji - udělá se jim špatně od žaludku. Hlavní je pouto s Morojem který jej oživil. Poutem stínem políbený může přijímat od svého Moroje temnotu vyvolanou éterem.
Stínem políbenýho dokáže rozpoznat jen další uživatel éteru, který umí vidět aury - jeho aura je zčernalá temnotou.

Strigojové

Strigojové se nerodí, jsou vytváření z Morojů, Dhampýrů nebo lidí. Jsou dva různé způsoby jak se změnit na Strigoje:
1. Jsou přeměněni násilím tak, že se Strigoj napije krve oběti a potom donutí svou oběť, aby se napila jeho krve.
2. Vybere se svobodně nesmrtelnost a úmyslně vysaje svou oběť.
Když se Strigoj přemění příjde o svoji duši a veškerou lidskost, Morojové také příjdou o schopnost užívat magii. Strigojové se živý pouze krví a zabíjejí pro ni. Krev Morojů je ale posiluje, proto obvykle vyhledávají a zabíjejí právě je. Proto se Dhampýři stávají strážci, aby ochránily Moroje a tím i svou rasu.
Poznávací znaky Strigojů: Jsou neuvěřitelně rychlí a silní, sluneční světlo je pro ně velice nepříjemné a shoří na něm, jsou nepřirozeně bledí a kolem zorniček očí mají rudé prstence.
Strigoj se dá zabít třemi způsoby:
1. upálením
2. useknutím hlavy
3. probodnutí srdce stříbrným kůlem, který je nabitý čtyřmi živly - nejvíce používaný způsob.
Strigojové nemohou vstoupit na posvátnou půdu. Neseskupují do skupin, zdržují se spíše sami.
Nedávno se přišlo na to, že se Strigoj dá přeměnit zpět. Musí mu být probodnuto srdce stříbrným kůlem, který je nabitý éterem, ale probodnout ho může pouze uživatel éteru. Takže je to komplikované, když Morojové neumějí bojovat…

Stříbrný kůl

Jak název napovídá je kůl ze stříbra. Je nabit magií 4živlů - vodou, ohněm, zemí a vzduchem. A je to nejúčinnější zbraň proti Strigojům. I pouhé škrrábnutí jim způsobuje bolest. Dhampýři jej dostanou spolu se značkou slibu po ukončení studia.

Značky

Dhampýrské tetování strážců. Každá značka má svůj význam: První je značka slibu, kterou dostanou všichni dhampýři po promoci, kdy slibují věrnost Morojům. Druhé tetování se nazývá Molnijská značka a strážce ji dostane za zabití Strigoje. A poslední je bojová značka ve tvaru hvězdy. Strážci ji dostanou po bitvě, u které se nedá s přesností zjistil kolik Strigojů kdo zabil.
Pokud sis přečetl, pokračuj dál.

.......................................................................................................
Kdo by věděl o něčem, co mi vypadlo klidně napište a já to doplním.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Propagace:
Chceš taky vyměnit ikonku? Napiš do reklam.