Rasy na VA

10. července 2012 v 9:35 |  Informace
Na světě kromě lidí existuje i několik ras vampýrů. Nejhorší z nich jsou Strigojové, kteří jsou doslova kráčejícími mrtvolami. Jsou silní a rychlí, zabíjejí bez váhání a bez slitování. Jsou také nesmrtelní, takže je těžké je zničit. Přesto existují tři způsoby, jak na to - probodnout jim srdce stříbrným kůlem, useknout jim hlavu a nebo je podpálit.
(tato rasa je v RPG nehratelná)

Existují ovšem i hodní vampýři, těm se říká Morojové. Ti jsou živý a každý z nich pomocí magie ovládá jeden z přírodních živlů - oheň, vodu, vzduch nebo zemi. Ovšem Morojové magii používají jen k mírumilovným účelům, to je jedno z nejdůležitějších pravidel jejich společenství. Morojové bývají vysocí a štíhlí, nesnášejí přemíru slunečního světla a mají nadlidské schopnosti jejich smyslů - zraku, čichu a sluchu.

Oba druhy vampýrů potřebují krev. Morojové pro ni ovšem nezabíjejí. Mají totiž kolem sebe lidské dárce, kteří jim poskytují krev dobrovolně po menších dávkách. Dělají to pro to, že vampýři kousnutí jim do krve vyplatí endorfiny, po kterých se cítí skvěle.
Strigojové pro krev zabíjejí. Pokud Moroj zabije během pití, stane se z něj Strigoj. Někteří Morojové si to sami vyberou - vzdají se magických schopností o morálky, aby dosáhli nesmrtelnosti. Strigoj může být také stvořen násilím. Když Strigoj pije krev své oběti a tu pak přinutí pít na oplátku jeho vlastní. Tohle se samozřejmě může stát komukoli: Moroji, člověku nebo dhampýrovi.

Dhampýři jsou napůl lidé a napůl Morojové. Jsou zdatní a silní jako lidé, mohou chodit na slunce a stejně jako Morojové mají dobré smysly a reflexy. Díky tomu jsou z nich nejlepší osobní strážci, což většina dhampýrů dělá - nazývají se strážci a chrání Moroje před Strigoji.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aiko Aiko | 10. července 2012 v 10:38 | Reagovat

Doufám, že tohle RPG dokončíš. Po dlouhé době mě nějaké zaujalo ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Propagace:
Chceš taky vyměnit ikonku? Napiš do reklam.